Aktuality

Po výhře v Lovosicích vítězně i doma. V soutěži jsme obsadili 7. příčku

Po výhře v Lovosicích vítězně i doma. V soutěži jsme obsadili 7. příčku

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek se s fanoušky rozloučili vítězstvím. Lovosice doma porazili 23:21, celkově tak tohoto soupeře přehráli o sedm gólů a v tabulce Strabag Rail Extraligy obsadili 7. místo.

Odveta o celkové 7. místo v letošním ročníku Strabag Rail Extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice začala lépe pro hostující celek. V prvních šesti minutách vedl po většinu času o dvě branky. Naše družstvo se poprvé dostalo do vedení v 9. minutě, kdy vedlo 5:4. Naposledy pak bylo skóre vyrovnané ve 13. minutě, kdy svítilo na ukazateli skóre 6:6. Následně si však náš celek osmi brankami v řadě dokázal vytvořit náskok, který se ukázal jako rozhodující, byť Lovosice v závěru prvního poločasu snížily na 14:9.

Po změně stran se však hosté nevzdali a drželi s domácími krok. Ještě ve 44. minutě vedl náš tým o pět gólů 18:13, ale v poslední čtvrt hodině se dokázaly Lovosice přiblížit na dostřel. Jedenáct minut před koncem už prohrávaly pouze o jednu branku, a sice 20:19. Naše mužstvo si ale nakonec výhru vzít nenechalo a dotáhlo utkání do vítězného konce. Po výhře v Lovosicích v poměru 35:30 tentokrát vyhrálo 23:21.

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek tak obsadili celkové 7. místo v letošním ročníku Strabag Rail Extraligy. Hráči HK FCC Město Lovosice skončili osmí.

„V prvé řadě gratuluju Frýdku k tomu, že zvládl toto dvojutkání. Velký kus práce odvedl už v prvním zápase, kdy vyhrál o pět gólů. Do odvety jsme jeli pro vítězství, bez ohledu na to, jestli nám bude stačit v celkovém zúčtování pro konečné 7. místo. Chtěli jsme sezonu ukončit alespoň jedním vítězstvím venku, což se Lovosicím letos nepovedlo,“ konstatoval Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice.

„Bohužel v prvním poločase jsme za deset minut udělali spoustu technických chyb, stříleli jsme ukvapeně a soupeře jsme pustili do pěti nebo šestigólového vedení. Hra nám skřípala, ale musím smeknout před tím, že kluci to ve druhém poločase nevzdali, bojovali a zápas dokázali ještě zdramatizovat. Nedali jsme kůži zadarmo. Za to jim patří poděkování,“ zdůraznil.

„Jsem rád za to, že končíme alespoň s tímto mírným pozitivem, že jsme zápas jen neodehráli, ale skutečně bojovali až do konce. Jinak Frýdek byl ve dvojzápase lepší. Vyhrál zaslouženě.“

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt byl rád, že jeho svěřenci dokázali i domácí zápas dotáhnout do vítězného konce.

„Zkušenost, s výjimkou Vojty Petrovského, určitě nebyla na naší straně. Proto jsme se dopustili řady taktických chyb, protože v prvním poločase jsme vedli výrazným rozdílem a následně jsme nechali soupeře tento náskok stáhnout,“ upozornil Kekrt.

„Ve druhé půli už to byl boj, protože Lovosičtí se zlepšili. Chtěl bych poukázat na to, že se vyhrává, když má gólman padesátiprocentní úspěšnost zákroků jako měl Petr Štolcar v prvním poločase. To se pak hraje podstatně lépe. Ve druhém poločase jsme nechali chytat Martina Cába, protože jsou to pro něj zkušenosti do budoucna,“ poznamenal.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 23:21 (14:9)

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev
Sedmimetrové hody:
0/0 – 3/2
Vyloučení:
3:2
Diváci:
201

Sestava SKP F-M: Štolcar, Cáb – Šimek 2, Petrovský 7, Klaban 1, Horáček 2, Žvak 2, Mazur 3, Musálek 1, Pomichálek 2, Ondrušík 2, Bosák 1. Trenér: Jiří Kekrt.