Mečbol Karviné jsme neodvrátili. Čekají nás zápasy o 5. až 8. místo

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek podlehli obhájci titulu z Karviné i ve třetím vzájemném měření sil, byť v něm bojovali od začátku až do samého konce. Po porážce 21:28 je čekají zápasy o konečné 5. až 8. místo.

Ve třetím čtvrtfinálovém utkání CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy mezi naším družstvem Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná si chtěli Karvinští třetí výhrou zajistit postup do semifinále. Náš celek opět nastoupili v hodně okleštěné sestavě, byť se na palubovku po delší době vrátil na křídlo Tomáš Klaban. Prvních deset minut bylo velice vyrovnaných. V následujících pěti minutách dokázala Karviná odskočit na rozdíl pěti branek a vedla už 10:5. Jenže naši hráči dokázali její nástup zachytit a následujících osm minut vyhráli 6:1, takže vyrovnali skóre na 11:11. Závěr první půle však zvládl lépe obhájce titulu z Karviné, takže po třiceti minutách hosté vedli 15:12.

Po změně stran si karvinský Baník v prvních dvanácti minutách vypracoval rozhodující náskok. Našemu výběru totiž odskočil až na devítibrankový rozdíl, když ve 42. minutě vedl už 23:14. Náš tým ale zápas nezabalil a bojoval až do samého konce. Střelecky jej táhl nejzkušenější hráč Vojtěch Petrovský, který skóroval celkem osmkrát, byť jej Karvinští podstatnou část druhé půle bránili osobně Michalem Brůnou. Karviná si však poměrně v poklidu došla pro vítězství 28:21, celou sérii pak ovládla 3:0 na zápasy a mohla se tak radovat ze zaslouženého postupu mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Naše hráče nyní čekají duely o konečné 5. až 8. místo.

„Přijeli jsme si tady pro postup. To se nám splnilo, takže jsme spokojení. Věděli jsme, že Frýdek-Místek není kompletní, že mu chybí hodně hráčů. Navíc v prvním poločase se mu ještě zranil Sebastián Strack. Chtěli jsme to dneska rozhodnout a postoupit. Za to jsme rádi, byť naše hra tentokrát nebyla až tak dobrá,“ uvedl po utkání trenér HCB Karviná Marek Michalisko.

„Pořád jsme se nemohli dostat do tempa. Možná jsme měli v podvědomí, že Frýdku chybělo dost hráčů, byť jsme se připravovali na to, že musíme hrát tak, jako by byl soupeř kompletní. Udělali jsme poměrně hodně chyb, zápas jsme si spíše upracovali, ale přijeli jsme pro postup a ten máme,“ dodal karvinský kouč.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt pogratuloval Karviné k postupu a popřál ji, aby se ve vyřazovací části dostala co nejdále.

„Mrzí mě, že jsme to Karviné nedokázali více zkomplikovat. Nacházíme se však v určité realitě, na kterou se nechci vymlouvat, ale tak to je, takže postup Karviné je zcela zasloužený,“ řekl Jiří Kekrt.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 21:28 (12:15)

Rozhodčí: Michael Haramul, Michal Nezbeda
Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/4
Vyloučení: 3:6