Aktuality

SKP – Hranice 29:26. Výhrou jsme si upevnili 7. místo

SKP – Hranice 29:26. Výhrou jsme si upevnili 7. místo

Poslední duel v domácím prostředí v základní části Strabag Rail extraligy naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek zvládli. V zápase s Hranicemi takřka celou dobu vedli. Utkání nakonec vyhráli poměrem 29:26 a upevnili si 7. místo v tabulce.

V duelu 21. kola Strabag Rail extraligy nastoupili naši házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek naposledy na domácí palubovce v základní části. Přivítali výběr Cementu Hranice. Před střetnutím byl mezi oběma družstvy sedmibodový rozdíl v tabulce. Zatímco náš tým chtěl udržet 7. příčku, Hranice se z 10. místa už výše posunout nemohly.

Od začátku viděli diváci střetnutí, ve kterém dělaly oba týmy hodně technických chyb. Spousta útoků končila zbrklým zakončením. Až do 20. minuty si ani jeden celek nevypracoval větší než dvougólový náskok. První poločas vyzněl pro náš celek poměrem 13:10 i díky tomu, že zvládl o poznání lépe posledních deset minut této části zápasu. Tento úsek vyhrál poměrem 6:2.

Po změně stran to začalo vypadat na to, že si naše družstvo dojde k poměrně jasnému vítězství, protože jeho náskok začal postupně narůstat. Deset minut před koncem vedlo už 28:19. Jenže pak se dokázaly Hranice střelecky prosadit šestkrát po sobě a v 58. minutě to bylo už jen o tři branky. Navíc Tomáš Mičkal házel sedmičku. Vít Pyško mu ji ale zneškodnil a tímto zákrokem definitivně ztvrdil výhru svého mužstva.

Naši hráči tak tak nakonec přehráli Hranice poměrem 29:26 a upevnili si 7. místo v tabulce. Hranice zůstaly se 13 body na 10. příčce.

„Musím domácím pogratulovat k zisku dvou bodů, kterými se výrazně přiblížili účasti v play off. Nám se v této sezoně tato věc nepovedla. Je to na rozbor, a to nejenom můj, kde se stala chyba, když na začátku podzimu nám všechno fungovalo,“ uvedl trenér Cementu Hranice Miroslav Bartoň. „Dneska byl soupeř lepší v tom, že měl dva klíčové, rozdílové hráče Adama Gřeška a Vojtěcha Petrovského, které jsme nedokázali pokrýt. I když jsme se na jejich spolupráci připravovali, nedokázali jsme ji eliminovat. V součtu všech dalších věcí se toto ukázalo jako největší rozdíl v tomto utkání,“ pokračoval.

„Jsem rád, že kluci nesložili zbraně, byť soupeř ke konci vedl uklidňujícím náskokem. Možná to mohlo být ještě vypjatější, kdybychom proměnili sedmičku minutu před koncem, ale i tak domácí vyhráli zaslouženě,“ podotkl.

Trenér našeho týmu Jiří Kekrt zmínil, že pro jeho družstvo je každé utkání těžké. „Soutěž je letos hodně vyrovnaná. Mezi jednotlivými družstvy nejsou nějaké zásadní rozdíly, což je na jedné straně dobré, ale na druhé to vede k všeobecné nervozitě. Jsem rád, že až na jednu výjimku, jsme byli neustále o krok napřed před soupeřem, což nás trochu uklidňovalo,“ řekl frýdecko-místecký kouč.

„Náš zásadní problém je ten, že při tak úzkém kádru udržet sportovní formu na vysoké úrovni u každého hráče z těch mála, kterých máme, je složité, takže někteří hráči jsou pod svými herními možnostmi. Bylo to patrné v Jičíně a dneska taky,“ zdůraznil Kekrt. „Náš problém je, že zahazujeme veliké množství obrovských šancí. V Jičíně jsme udělali šestnáct technických chyb, dneska čtrnáct, což trochu ovlivňuje konečný výsledek.“

Základní část letošního ročníku Strabag Rail extraligy zakončí naši hráči na palubovce poslední Litovle. Duel je na programu v sobotu 16. března. Hraje se od 18 hodin.

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice 29:26 (13:10)

Rozhodčí: Milan Hájek, Karel Macho
Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5
Vyloučení: 4:6 (ČK: Michal Hub)
Diváci: 210

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb, Štolcar – Šimek, Petrovský 8, Gřešek 9/4, Kocich 3, Strack 4, Horáček, Žvak, Mazur, Musálek 3, Pomichálek, Bosák 2. Trenér: Jiří Kekrt.