Aktuality

Pokud chceme postoupit do play-off, tak musíme bodovat, říká před duelem s Lovosicemi Matěj Mazur

Pokud chceme postoupit do play-off, tak musíme bodovat, říká před duelem s Lovosicemi Matěj Mazur

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek se dlouhodobě potýkají s početnou marodkou. Více příležitostí tak dostávají i mladší hráči. Jedním z nich je Matěj Mazur, který v posledním utkání zaznamenal i tři branky.

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek se dlouhodobě potýkají s početnou marodkou. Více příležitostí tak dostávají i mladší hráči. Jedním z nich je Matěj Mazur, který v posledním utkání zaznamenal i tři branky. 

Matěj Mazur je věkem ještě dorostenec, ale už druhým rokem je součástí hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek. Nyní tým trápí početná marodka, takže začíná dostávat čím dál více prostoru na palubovce. V posledním střetnutí proti Karviné se dokázal i třikrát střelecky prosadit, byť to jeho týmu body nepřineslo. V rozhovoru mluví o tom, jak se mu proti Karviné hrálo, co čeká od nadcházejícího klání s Lovosicemi nebo na čem potřebuje ještě pracovat.

Matěji, v poslední době dostáváš od trenéra více prostoru. Je to způsobené hlavně rozsáhlou marodkou nebo to přisuzuješ i něčemu jinému?
Ano, rozsáhlá marodka je určitě hlavním důvodem, proč dostávám tolik prostoru. Každopádně jsem za tyto šance velice rád.

Ve většině zápasů ses však nedokázal střelecky prosadit. Přitom v posledním utkání proti Karviné jsi dal hned tři branky. Čím to podle tebe bylo?
Přisuzuji to hlavně nervozitě, jelikož jsem toho letos moc neodehrál. Šance tam byly, ale bohužel jsem je neproměnil. V Karviné jsem si řekl, že nemám co ztratit a kupodivu to tam padalo.

Přiblížíš, jak se tvé tři branky rodily?
První branka byla po proskoku, kdy mi přihrál Tomáš Horáček do volného prostoru. Na druhé brance měl velkou zásluhu Sebastián Strack, který na sebe natáhl dva protihráče a já jsem to jenom vystřelil z dálky a padlo to tam. Při třetím gólu jsem si už věřil. Zkusil jsem vystřelit kolem Zbránka a vyšlo to.

Jak ses cítil na hřišti Karviné, která patří k hlavním favoritům soutěže? Pomůžou ti nastřílené branky k tomu, aby sis v dalších zápasech více věřil?
Od začátku jsem se cítil dobře. V Karviné to moc dobře znám. Hrával jsem tam už od mládežnických kategorií a atmosféra je tam vždy bouřlivá, a to se hned hraje lépe. A co se týče nastřílených branek, určitě mi to pomůže v tom, abych si více věřil, ale hlavně mě povzbuzují starší hráči, kteří mi věří.

V derby s Karvinou jste s favoritem drželi krok jen v prvním poločase. Proč jste na slušný výkon z první půle nenavázali i ve druhém dějství? Co hlavně rozhodlo o tom, že vás nakonec Karviná přehrála o deset branek?
Nezvládli jsme vstup do druhého poločasu, kdy jsme udělali hodně technických chyb a Karviná nás potrestala jednoduchými brankami. Udělala si poklidný náskok, který si pak už hlídala až do konce. To bylo rozhodující.

V tabulce jste klesli na 7. místo. Nyní vás čeká velice těžké utkání s Lovosicemi, které na vás ztrácí jen dva body. Co od tohoto zápasu čekáš?
Bude to další těžké utkání. Pokud chceme postoupit do play-off, tak musíme bodovat, ale to potřebují i Lovosice. Bude to drama až do konce a doufám, že se šťastným koncem pro nás.

První vzájemný zápas s Lovosicemi v této sezoně jste měli dobře rozehraný, ale nakonec jste prohráli. Vybavíš si ho ještě? Co tenkrát rozhodlo o výhře Lovosic a co budete muset udělat pro to, aby se taková situace neopakovala?
Zápas jsme měli rozehraný výborně, o poločase jsme vedli, ale pak přišel kolaps. Přestali jsme dávat branky a soupeř toho využil. Nakonec jsme prohráli o šest gólů, což nás moc mrzí, jelikož pro lepší vzájemný zápas musíme vyhrát o sedm branek. Budu ale rád za každé vítězství. Klidně i to nejtěsnější. Hlavně, ať oba body zůstanou doma.

Lovosicím jste pak porážku dokázali oplatit, když jste je porazili ve čtvrtfinále poháru. Může to hrát nějakou roli pro nadcházející extraligový duel?
Myslím si, že to žádný vliv mít nebude. Lovosice vyměnily trenéra a hned urvaly jeden bod za remízu se silnou Plzní, takže budou nabuzené a budou chtít určitě poprvé vyhrát v této sezóně na půdě soupeře.

Věkem jsi stále ještě dorostenec, ale už druhým rokem jsi členem hlavního týmu Frýdku-Místku. V čem je největší rozdíl mezi dorosteneckou a mužskou házenou? Na čem potřebuješ ještě nejvíce pracovat?
Největší rozdíl je v rychlosti. Mezi dospělými je na všechno méně času a hlavně protihráči jsou vyšší a silnější oproti těm v dorostu. Nejvíce pak musím zapracovat na tom, abych nebyl tolik nervózní z toho, že něco pokazím. A zatím mi ještě chybí herní vyspělost.

Jak náročné je pro tebe střídat starty mezi dorostenci a dospělými? Stíháš trénovat s oběma družstvy nebo už trénuješ jen s muži a za dorost pak hraješ už jen zápasy?
Je to trochu náročnější. Naštěstí se trenéři domlouvají, kdy půjdeme s dorostem a kdy s muži. Navíc pokud tam zařadím i školu, tak všechno stíhám tak tak. Letos totiž maturuji, takže to mám hodně náročné.