Favoritovi jsme vzdorovali jen v první půli. Karviná – SKP 41:31

V 18. kole Strabag Rail extraligy se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek představili na půdě obhájce titulu z Karviné. S favoritem drželi krok jen v první půli. Nakonec prohráli rozdílem desíti branek 41:31.

V zápase 18. kola Strabag Rail extraligy mezi karvinským Baníkem a našimi hráči Pepino SKP Frýdek-Místek viděli diváci dohromady 72 branek. Náš tým otevřel skóre trefou Sebastiána Stracka, který se v tomto derby trefil hned osmkrát. To Karvinští rozložili svou střeleckou potenci mezi více hráčů. Radim Chudoba, Dominik Solák a Jan Zbránek. Ti všichni nastříleli po sedmí gólech.

V prvním poločase jsme s favoritem dokázali držet krok. Největší náskok měla Karviná šest minut před koncem první půle, kdy vedla o čtyři branky 15:11. Jenže náš výběr se následně dokázal třemi přesnými trefami v řadě přiblížit na rozdíl jediného gólu. A ve 29. minutě už bylo dokonce srovnáno 17:17. V poslední minutě však dokázali domácí trefami Brůny a Jana Užka odskočit do vedení 19:17.

Jenže začátek druhého dějství se našemu výběru nepovedl. Prvních deset minut po změně stran vyhrála Karviná poměrem 8:4 a v této části zápasu si vytvořila rozhodující náskok. Ve 40. minutě už tak vedla 27:21 a začala na palubovce dominovat. Trenér našeho družstva Jiří Kekrt zkoušel během přesilových her také variantu se dvěma pivoty, ovšem ta kýžený efekt nepřinesla. Deset minut před koncem sice Karvinští přišli o svého nejzkušenějšího hráče Michala Brůnu, který uviděl červenou kartu za faul na Martina Kocicha. Jenže v té době už Karviná vedla o osm gólů 34:26.

Její brankostroj se nakonec zastavil až na čísle 41. Karviná tak po dvou porážkách za sebou vyhrála zaslouženě 41:31 a potvrdila, že i v letošní sezoně patří mezi hlavní aspiranty na mistrovský titul. To naši hráči v tabulce klesli na 7. příčku.

„Karviná dneska zaslouženě vyhrála. Po první půli to ještě vypadalo na to, že bychom mohli uhrát slušný výsledek, ale po změně stran jsme v útoku zahodili spoustu vyložených šancí. Karviná tak chodila do rychlých protiútoků a dávala snadné branky. Doufám, že se z toho hráči poučí a vrátí se nám to někdy příště,“ uvedl kouč našeho družstva Jiří Kekrt.

To jeho protějšek Marek Michalisko mohl být spokojený s tím, že se Karviná vrátila na vítěznou vlnu. „V prvním poločase jsme byli přece jen nervózní a soupeř se nás dlouho držel. Po přestávce jsme se už uklidnili, začali hrát svou hru, a když jsme získali náskok, dovedli zápas do konce,“ řekl Michalisko. „Nicméně pořád to beru tak, že rozhodující je play off, a to se už hodně blíží. Myslím, že ani první místo před play off nebude to hlavní jako spíše to, abychom tam došli ve zdraví, a potom bude rozhodovat momentální forma týmů,“ pokračoval.

V příštím kole čeká náš celek velice důležité utkání, ve kterém přivítá na domácí palubovce výběr Lovosic. Ten je v tabulce na 9. místě a na naše družstvo ztrácí jen dva body. Duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice je na programu v neděli 24. února. Hraje se od 17 hodin v hale na 6. ZŠ.

HCB Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek 41:31 (19:17)

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný
Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2
Vyloučení: 7:6
ČK: Brůna (Karviná)
Diváci: 772

Sestava SKP F-M: Pyško 1, Cáb – Šimek, Petrovský 1, Gřešek 3, Bureš 2, Kocich 5/1, Strack 8/1, Horáček 4, Žvak 1, Mazur 3, Musálek, Pomichálek 2, Bosák 1. Trenér: Jiří Kekrt.