Aktuality

Proti Brnu jsme potvrdili roli favorita. Upevnili jsme si 6. příčku v tabulce

Proti Brnu jsme potvrdili roli favorita. Upevnili jsme si 6. příčku v tabulce

V duelu 17. kola Strabag Rail extraligy se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dočkali prvního vítězství v tomto kalendářním roce. Doma přehráli Brno poměrem 30:24 a upevnili si tak 6. příčku v tabulce.

V úvodu utkání to vypadalo na to, že diváci příliš branek neuvidí. Hosté se poprvé střelecky prosadili až v desáté minutě. Naši hráči do té doby skórovali čtyřikrát. Nejmenší rozdíl mezi oběma celky byl ve 13. minutě, kdy Brno snížilo na 5:4, následně pak ještě na 6:5. Jenže do 22. minuty jsme odskočili na 11:6. A i když pak Brněnští snížili na 11:9, po prvním poločase jsme vedli o čtyři branky 14:10.

Po změně stran jsme dokázali svůj náskok navýšit na 17:11. Od této chvíle náš tým udržoval slibné vedení až do 23. minuty, to už vedl jen o tři góly 25:22 a vypadalo to na to, že by Brno mohlo duel, ve kterém po celou dobu tahalo za kratší konec, ještě zdramatizovat. Jenže do konce střetnutí se pak dokázalo střelecky prosadit už jen dvakrát, zatímco náš celek nastřílel dalších pět gólů a dokráčel si tak pro vítězství 30:24.

Dočkali jsme se tak první výhry v letošním kalendářním roce. V tabulce jsme si polepšili na 18 bodů a upevnili si tím 6. příčku. Brno zůstává s devíti body předposlední.

„Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Frýdecko-místečtí hráči byli lepší ve všech parametrech. Přísnější měřítko z našich házenkářů by snesl jen brankář Pšenica, byť jsme dostali třicet branek,“ uvedl trenér SKKP Handball Brno Andrei Titkov.

„Neobstáli jsme pozičně, kdy jsme se nedokázali včas vracet do obrany při rychlém útoku soupeře. Navíc jsme měli dneska příliš mnoho vyloučených hráčů, což stojí síly, jak mentální, tak fyzické. Podotýkám ale, že soupeř byl lepší a zaslouženě jednoznačně vyhrál,“ zdůraznil Titkov.

To kouč našeho družstva Jiří Kekrt byl rád, že jeho svěřenci utkání zvládli. „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Potýkáme se s problémy, které máme a nezměníme je. Tohle musíme vzít jako fakt. Myslím si, že to nebylo špatné utkání. De facto se o něco hrálo od začátku až do konce a pořád to bylo otevřené,“ poznamenal Kekrt.

„Museli jsme dávat pozor na to, abychom se nedopustili zbytečných chyb. Tentokrát nám fungovala defenziva a zachytal nám také brankář Vít Pyško na velice solidní úrovni. Pokud jde o útočnou fázi, pořád to u některých hráčů ještě není ono. Pokud ale utkání takto zvládneme a budeme mít čas na další přípravu, určitě jsme schopní hrát ještě lépe,“ podotkl frýdecko-místecký lodivod.

V příštím kole hrají naši hráči na palubovce Karviná, která je momentálně druhá se ztrátou jediného bodu na vedoucí Plzeň. Karvinští však mají ještě utkání k dobru. Duel mezi Karvinou a Frýdkem-Místkem je na programu v neděli 17. února. Hraje se od 10.30 hodin.

Pepino SKP Frýdek-Místek – SKKP Handball Brno 30:24 (14:10)

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška
Sedmimetrové hody:
9/6 – 5/3
Vyloučení:
4:7
Diváci:
293

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Šimek, Hečko, Petrovský 7/3, Gřešek 2/1, Bureš, Kocich 9/2, Strack, Horáček 1, Žvak, Mazur, Musálek, Pomichálek 6, Bosák 5. Trenér: Jiří Kekrt.