Aktuality

Mladší dorost obhájil prvenství na Zorno cupu! Neztratili se ani žáci

Mladší dorost obhájil prvenství na Zorno cupu! Neztratili se ani žáci

Mládežnická družstva Pepino SKP Frýdek-Místek potvrdila na mezinárodním turnaji Zorno cup ve slovenské Stupavě, že klub velice dobře pracuje s mládeží. Mladší dorostenci dokonce obhájili loňské prvenství.

Náš klub Pepino SKP Frýdek-Místek vyslal do slovenské Stupavy, kde se od 1. do 3. února konal mezinárodní turnaj Zorno cup, tři mládežnická družstva. A sice starší a mladší dorostence a starší žáky. Všechny výběry potvrdily, že se mohou měřit i se špičkovými zahraničními týmy ve svých věkových kategoriích.

Na skvěle obsazeném Zorno cupu startovaly celky Prešova, Bratislavy, domácí Stupavy, pražské Dukly, Jičína. Nechyběl ani výběr z vídeňské mládežnické akademie či kvalitní maďarská družstva.

Velkého úspěchu dosáhlo družstvo mladších dorostenců vedené Martinem Strnadlem a Zdeňkem Verlíkem. Vyhrálo základní skupinu, v semifinále přetlačilo pražskou Duklu, když o vítězi musely rozhodnout až sedmimetrové hody. Ty vyzněly 5:4 ve prospěch našich dorostenců. „Po tomto utkání vyzdvihli výkon našeho družstva i trenéři Dukly, čehož si nesmírně ceníme,“ uvedl trenér mladších dorostenců Martin Strnadel. Ve finále pak jeho svěřenci přehráli výběr vídeňské mládežnické akademie.

„S tímto protivníkem jsme hráli už v základní skupině, ale finále bylo úplně jiné. Hrálo se v bouřlivé atmosféře. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec jsme se mohli radovat z vítězství v poměru 21:18, díky kterému jsme obhájili titul z loňského roku na tomto turnaji,“ poznamenal Strnadel.

Pozadu nezůstali ani starší dorostenci vedení Danielem Valem, kteří na turnaj odcestovali v hodně okleštěné sestavě. Na Zorno cupu se však prezentovali bojovnými a houževnatými výkony. Vyhráli tak základní skupinu, ve které si poradili se Stupavou, Jičínem, Vršovicemi a Šalou. V semifinále pak vyřadili slovenský tým Strojár Malacky, který přehráli poměrem 15:14. Ve finále pak nestačili na Duklu Praha, které podlehli 9:13. Skončili tak stříbrní.

„Musím všem hráčům poděkovat, protože všichni podali na turnaji výkony na hranici svých možností,“ podotkl trenér starších dorostenců Daniel Valo.

Slovenský Zorno cup pak byl první významnou konfrontací na mezinárodní scéně pro starší žáky. Ti obsadili v konkurenci 20 družstev slušné 7. místo. Toto družstvo vedla trenérská dvojice Radim Hustopecký ml., Zdeněk Srník.

„Letošní Zorno cup hodnotím velmi pozitivně. Všem hráčům bych chtěl moc poděkovat za perfektní reprezentaci nejen města, ale celého Moravskoslezského kraje,“ řekl šéftrenér mládeže Martin Strnadel. „Vzdávám hold také organizátorům turnaje, protože jej skvěle připravili. Všechno bylo na té nejvyšší úrovni,“ uzavřel Strnadel.

Výsledky jednotlivých družstev

starší dorost
základní skupina: SKP – Stupava 17:15, SKP – Jičín 18:16, SKP – Vršovice 15:10, SKP – Šala 19:14
semifinále: SKP – Malacky 15:14
finále: SKP – Dukla Praha 9:13

mladší dorost
základní skupina: SKP – Vídeň 16:13, SKP – Stupava 18:8, SKP – Úvaly 18:14, SKP – Dukla Praha B 18:16, SKP – Litovel 21:12
semifinále: SKP – Dukla Praha 13:12
finále: SKP – Vídeň 21:18

starší žáci
základní skupina: SKP – Úvaly 25:14, SKP – Stupava 18:13, SKP - Kézilabda Utánpórtlas 11:15
čtvrtfinále: SKP – Tatran Prešov 8:14
O 5. – 8. místo: SKP – HBC Olomouc 13:20
O 7. místo: SKP – SK Kuřim 12:9