Aktuality

Po Dukle jsme stejným výsledkem podlehli také Zubří

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek prohráli podruhé za sebou stejným výsledkem. Tentokrát nestačili na výběr Zubří, kterému na jeho palubovce podlehli 27:24. Navzdory porážce zůstali na 6. místě v tabulce Strabag Rail extraligy

Zubří hrálo v sobotu 2. února poprvé doma v novém kalendářním roce. Obě družstva měla velkou motivaci vyhrát. Zubří si nemohlo dovolit ztratit body doma a náš celek chtěl rozhodně získat cenné body k odskočení od Lovosic nebo Dukly.

Začátek zápasu byl velice vyrovnaný. Stav v 10. minutě hrál pro domácí, kdy vedli 7:4. Vzápětí jsme však dokázali snadno srovnat. Nicméně domácí vždy drželi dvoubrankové vedení. Za vynikající obranou chytal výborně Malina a spolupráce obrany s ním byla vidět. Domácí mohli jít do šaten za většího rozdílu, ale náš tým během posledních minut srovnal a stav byl vyrovnaný 14:14. Domácí se ještě zmohli na jednu branku do sítě Víta Pyška a poločas skončil 15:14.

Druhý poločas se Zubří díky komplexní obraně dostávalo do rychlých útoků, avšak vyložené šance neproměňovalo zásluhou našeho druhého gólmana Martina Cába. Naši hráči se však nedokázali střelecky prosadit po dobu desíti minut, zatímco Zubří nasázelo devět branek za sebou a vytvořilo si tak náskok 25:16. Náš celek však nic nevzdal a duel zdramatizoval. V poslední čtvrthodině dalo Zubří jen tři branky, to naši hráči devět. Domácí si však výsledek pohlídali a zápas nakonec vyhráli 27:24.

„Zápas se vyvíjel vyrovnaně, první poločas byl kostrbatý, trpělivou obranou jsme si vydobyli náskok. Těch posledních 15 minut nám hrubě nevyšlo. Měli jsme hodně zahozených šancí v posledních minutách, byl bych nerad, kdyby nás ve výsledném sčítání vyšlo draho,“ uvedl trenér HC ROBE Zubří Dušan Poloz.

Vedoucí našeho družstva Petr Mazur pogratuloval domácím k výhře. „Zubří vyhrálo hlavně díky tomu, že vstoupilo lépe do druhého poločasu, který jsme zaspali. Soupeř dal deset gólů, což jsme v závěru těžce dotahovali. Do brány ale přišel Martin Cáb, který vychytal hodně střel, ale už bylo málo času dotáhnout náskok soupeře. Ve vzájemném zápase máme lepší skóre. Potýkáme se se zraněnými, jsme rádi, že vždy odehrajeme zápasy. Dnes jsme hořeli v obraně,“ konstatoval Petr Mazur.

Náš tým zůstal se šestnácti body na 6. místě. V příštím kole přivítá doma předposlední Brno, na jehož palubovce na podzim remizoval. Duel 17. kola Strabag Rail extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a SKKP Handball Brno je na programu v neděli 10. února. Hraje se od 17 hodin v hale na 6. ZŠ.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek – Místek 27:24 (15:14)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb 1 – Šimek, Petrovský 3, Gřešek 4/1, Bureš, Kocich 3/1, Strack 4, Horáček 2, Žvak, Mazur, Musálek 5, Pomichálek 1, Bosák 1. Trenér: Jiří Kekrt.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/4. Vyloučení: 8:4. Diváci: 965.